Masáž lávovými kamenyFoto lávových kamenů

Jak prospívá:

  • Zahřívá
  • Uvolňuje
  • Uklidňuje

Nahřáté lávové kameny se umísťují na meridiány - energetické cesty.

Proč lávové kameny?

Potěšit své blízké, ať už dárkem nebo nějakou prokázanou službou, to je věc docela normální a jistě to děláme často. Ale napadlo vás někdy dopřát potěšení svému organismu, své tělesné schránce? Máme teď na mysli skutečně zdravé potěšení, které tělo vzpruží a dá mu sílu. Určitě si to zaslouží, každodenní životní rytmus dává našemu tělu pořádně zabrat – vystavujeme se pracovnímu přetížení, stresu, nedostává se nám pohybu, většina z nás žije v nezdravém životním prostředí.

Tím potěšením, o němž mluvíme, je masáž. A konkrétně budeme hovořit o masáži lávovými kameny, která je bezpochyby jednou z nejpříjemnějších. 

Historie masáže lávovými kameny

Tak jako většina osvědčených masážních technik, je i masáž lávovými kameny velmi, velmi stará. Technika horkých nebo studených kamenů pokládaných na holou pokožku byla potvrzena u kultur žijících v Mezopotámii, v Číně, v Indii, na Havaji i v Evropě u antických národů. Stáří tedy můžeme bez rozpaků určovat na tisíce let. Nejpříznačnější je tato masáž pro havajskou kulturu. Právě ze znalostí havajského národa se dnes vychází nejvíce. Havajané totiž preferovali horké kameny a právě lávové kameny pro ně byly jasnou volbou. Na souostroví s několika vulkány, z nichž některé jsou ještě dnes aktivní, měli pro tuto masážní techniku (v jejich jazyce nazývanou kahuna lomi lomi) mnoho dostupného materiálu.